« All Events

• This event has passed.

Via Adriatica – predavanje

20 siječnja 11:00 - 12:30

Srećko Vukov – Svestrani avanturist, bavi se planinarenjem, bicikliranjem, kajakarenjem, skijanjem, jahanjem. Okušao se u slobodnom penjanju, ronjenju, špiljarenju… Strast mu je i outdoor fotografija. Motorom upoznavao skrivene zakutke Hrvatske, biciklom solo vozio 1150 km u 10 dana od Zagreba do Dubrovnika pa do Šibenika, pedalirao mnogim planinskim stazama i makadamima, od Kopačkog rita, preko zagorskih cesta i puteva, po Gorskom kotaru i Istri, Velebitu i Dalmatinskoj zagori. Kajakom plovio Sutlom, Savom, Murom, Dravom, Glinom, Kupom, Koranom, Mrežnicom… Planinario gotovo svim hrvatskim planinama i stazama, od Papuka do Parenzane, od zagorske Ravne gore do Sniježnice u Konavlima. 2012. osnovao Pustolovno-ekološku udrugu AktivNatura čiji je bio predsjednik i u kojoj je organizirao i vodio stotine planinarskih, kajakaških i biciklističkih izleta, nekoliko ekoloških akcija, asistirao u abseilu niz slapove i sa zgrade. Odnedavno je osnovano i planinarsko društvo AktivNatura čiji je potpredsjednik. 2016. s nekoliko kolega iz AktivNature počinje realizirati ideju o Via Adriatici, dugometražnoj planinarskoj stazi od Kamenjaka u Istri do Prevlake kod Konavala, dužine oko 1070 kilometara. Trenutno snimaju GPS tragove zamišljene trase i ima oko 800 km traga. Usporedo radi i na promociji Via Adriatice kroz fotografije, kao administrator FB stranice, FB grupe i na Instagramu, kao i kroz prezentacije. VA je staza zamišljena da što je moguće više i češće ide planinskim predjelima s pogledom na more i otoke gdje god je to moguće. VA je novi turistički proizvod velikog potencijala, s ciljem dodatne promocije i razvijanja vansezonskog (cjelogodišnjeg) i aktivnog turizma. VA zapravo je koktel već postojećih označenih i neoznačenih staza, puteva, makadama, šumskih cesta, čak i asfaltiranih lokalnih cesta gdje nije bilo drugih opcija.

Date:
20 siječnja