« All Events

Sveta gora, Risnjak, Razloge

6 rujna 15:30 - 8 rujna 22:00

400kn

Izlet u organizaciji Hodočasničke sekcije Sv. Josip Radnik:

GORSKI KOTAR

SVETA GORA – NP RISNJAK – RAZLOGE

(petak – nedjelja, 06. – 08. rujna 2019. g.)

Odredište: Zamost
Nadnevak: petak-nedjelja, 06. – 08. rujna 2019.g.
Vrijeme i mjesto polaska: u petak, 06. rujna u 15:30 sati, kod autopraonice iza bivše BILLE (sada Interspar) Sjenjak.
Povratak: u večernjim satima u nedjelju, 08. svibnja do 22:00 sata
Cijena izleta: 400 kuna na bazi 30 sudionika (u cijenu je uračunat prijevoz autobusom, dva noćenja u Planinarskom domu „Zamost“ u Zamostu i ulaznica za NP Risnjak). Broj sudionika izleta: max. 34 sudionika.

Plan izleta:
petak, 06.09.2019. g.
– polazak u 15:30 sati, kod autopraonice iza INTERSPARA Sjenjak
– vožnja autoputom, dolazak oko 22:00 sata do naselja Zamost, smještaj u planinarskom domu (ponijeti vreću za spavanje)
– večera iz ranca, druženje
subota, 07.09.2019. g.
– doručak „iz ranca“
– 08:00 sati polazak na hodanje iz planinarskog doma do izvora Kupe kod sela Razloge (u sklopu NP Risnjak) do kojeg vodi ugodna planinarska staza koja cijelom dužinom prolazi uz samu Kupu, predstavljajući možda i jednu od najljepših turističkih i planinarskih šetnica u Gorskom Kotaru (trajanje hodanja s pauzama je cca. 6 sati)
– povratak u pl. dom Zamost je u popodnevnim satima, ručak, odmor do 16:00 sati pa odlazak na lakše hodanje oko 1-2 sata hodanja do izvora rijeke Gerovčice
– 20:00 sati zajednička večera (fakultativno po dogovoru s domaćinima ili u obližnjem ugostiteljskom objektu), druženje uz glazbu u planinarskom domu
nedjelja, 08.09.2019. g.
– doručak „iz ranca“
– 08:30 sati odlazak iz planinarskog doma na hodanje do vrha Svete Gore, Svetišta Majke Božje Karmelske koje se nalazi na 975 m.n.v., i jedno je od najpoznatijih marijanskih svetišta u Hrvatskoj. Trajanje hodanja od doma do svetišta traje cca. 2 sata. Nedjelja, 08. rujna je blagdan Male Gospe i vrijeme održavanja trodnevnog hodočašća (tzv. Garski sajam), koji se održava na prostoru oko crkve (svetišta) gdje će biti postavljeni prodajni štandovi i mjesta za odmor i okrepu. Po završetku svete mise predviđena je pauza za ručak do 13:30 sati.
– u povratku kraće turističko razgledavanje Gerova
– povratak u Osijek u večernjim satima do 22:00 sata

Napomene:
– Za ovaj izlet potrebno je imati adekvatnu obuću za višesatno hodanje (cipele -gojzerice), ruksak i odjeću prilagođenu vremenskim uvjetima za sunce, kišu i vjetar.

Uplatom akontacije od 200,00 kuna osiguravate si mjesto na izletu.
Prijave i uplate za izlet primaju se na sastancima PD „Zanatlija“ Osijek utorkom od 19:30 do 20:30 sati u Strossmayerovoj 1/ I kat.

ČLANSTVO U PD „Zanatlija“ OSIJEK I PLAĆENA ČLANARINA ZA 2019. GODINU SU UVJET ZA SUDJELOVANJE NA IZLETU!

KONTAKT:

Vodiči: