« All Events

Kopaonik – “Staze Kopaonika”

31 svibnja 08:00 - 3 lipnja 17:00

PRVI DAN 31.05.2018. četvrtak
Sakupljanje kod Špara na Sjenjaku i polazak u 7.30 h.
Putovanje je preko graničnog prijelaza Tovarnik. Dolaskom u Šid pravimo pauzu pola sata za mjenjanje kuna u dinare tko to nije obavio u Osijeku (preporuka promjeniti 150-200 kn).
U Beograd stižemo oko 12 h. U Beogradu nas čekaju naši stalni domaćini članovi PD PTT Beograd a također i članovi PD Kopaonik povodom čije planinarske akcije i idemo na Kopaonik.
Nakon pozdrava i dobrodošlice odlazimo u neku ćevabdžinicu na ručak. Poslije ćevapa i hladnog piva nastavljamo put ka Kopaoniku (usput stajemo radi osvježenja i toaleta) kamo stižemo u popodnevnim satima.
Smještamo se u planinarski dom Kopaonik gdje nas čeka večera 2 eura po osobi. Sobe u planinarskom domu su manje-krevetne i više-krevetne. U manje krevetnim sobama(2 i 3 kreveta) je 255 din dan/noć po osobi( tj.765 din za 3 noći što je oko 50 kn ), dok u višekrevetnim sobama(6 kreveta) je 200 din dan/noć po osobi (tj. 600 din za tri noći što je 40 kn).

DRUGI I TREĆI DAN 01.06. I 02.06.2018. petak i subota
U petak i subotu domaćin PD Kopaonik organizira planinarsku manifestaciju pod nazivom “Skup planinara na Kopaoniku”, to je tradicionalna manifestacija povodom dana osnivanja društva. Domaćin svake godine vodi planinare poznatom stazom u dužini od 42 km pod nazivom transverzala „Josif Pančić“. Hodanje stazom je podjeljeno na dva dana. Ostale kraće staze sa vodičima su 5-10 km. Sve staze kreću od planinarskog doma.
Nakon hodanja stazama Kopaonika domaćin organizira zajednički ručak/večeru a poslije SAMO ZABAVA do kasno u noć (pretpostavka u smislu „ošini po prašini“).

ČETVRTI DAN 03.06. nedjelja
Buđenje, pakiranje stvari, doručak (1.5 euro), plaćanje boravka u domu. Krećemo put Beograda. Usput možemo posjetiti jednu od banja te Beogradsku varoš.
Na put ponijeti osobnu dokumentaciju (zdravstvenu, planinarsku iskaznicu), odjeću i obuću za boravak na planini i planinarskom domu te za zabavni dio programa. Molio bi sve sudionike putovanja da se pridržavaju plana i programa putovanja i uputa vodiča kako bi nam ovaj izlet ostao u lijepom sjećanju.
Cijena izleta je 450-500 kn(ovisi o konačnom broju izletnika). Akontaciju prikupljam od prvog utorka u 3 mjesecu. Hvala svima na povjerenju!

Vođa puta Dragiša Ribić

Start: