« All Events

12.07.-14.07.2019. godine

– cijena prijevoza: =380,00 kuna  ( na bazi  31 sudionika );

– cijena noćenja:

1)   Dom planincev v Logarskoj dolini – 837 m/nm ,  2 noćenja x 10 € ( skupno ležišče );

2)   Frischaufov dom na Okrešlju – 1378 m/nm , 2 noćenja x 10 € ( skupno ležišče ),

– ponuda hrane i pića u oba doma.

POLAZAK:

12.07.2019. godine ( PETAK ), u 14 h kod SPARA ( ex: BILLA ), auto-cestom OSIJEK – autocestom – ZAGREB – autocestom – KRAPINA – županijskom cestom – ĐURMANEC – granični prijelaz – LUPINJAK – Republika SLOVENIJA – kroz Sloveniju državnom (lokalnom) cestom – ROGATEC – ROGAŠKA SLATINA – ŠENTJUR – CELJE – ŠEMPETER – POLZELA – MOZIRJE – LJUBNO – LUČE – SOLČAVA – LOGARSKA DOLINA (parking kod Doma planincev v Logarskoj dolini) – NOĆENJE.

Noćenje:

–  GRUPA I  –  noći u Domu  planincev  v  Logarskoj dolini,

–  GRUPA II  –  noći u Frischaufovom  domu  na  Okrešlju.

TURE:

13.07.2019. (SUBOTA)

GRUPA  I

Dom planincev v Logarskoj dolini – Koča na Klemenči jami pod Ojstrico,  cca 2 h.

Povratak u Logarsku dolinu istom trasom, do Doma planincev v Logarskoj dolini. Noćenje

Lagana tura!

Korištenje naprtnjače za jednodnevne ture u planinama.

GRUPA II    OBVEZNO KORIŠTENJE OPREME ZA USPONE PO FERATAMA!

Frischaufov dom na Okrešlju – Mrzli dol ( moguća opcija preko Savinjskog sedla i Jezerskog sedla ) – Koroška Rinka ( Križ ) , 2433 m/nm – Kranjska Rinka , 2454 m/nm – Male podi ( sedlo ) – Turska gora , 2251 m/nm – Male podi ( sedlo ) – Turski žleb – Frischaufov dom na Okrešlju, cca 7 h

Noćenje

Zahtjevna cjelodnevna tura, sa obveznom uporabom opreme za uspone po feratama , uz korištenje lakših naprtnjača za jednodnevnu turu!

Koroška Rinka – uspon je osiguran sa 254 klina, 231 metar sigurnosne sajle, a penjački dio je cca 350 metara.

Turski žleb – silazak je osiguran sa 226 klinova , 119 metara sigurnosne sajle.

14.07.2019. (NEDJELJA)

GRUPA I

Dom planincev v Logarskoj dolini – Orlovo gnijezdo ( slap Rinka ) – Frischaufov dom na Okrešlju, cca 2 h, spajanje ( ??? ) sa GRUPOM – II , i zajednički spust u Logarsku dolinu .

GRUPA II

Od Frischaufovog doma na Okrešlju, zajednički  ( ??? ) silazak sa GRUPOM – I ,  uz slap Rinku i Orlovo gnijezdo do  Logarske doline i Doma planincev v Logarskoj dolini.

Po okončanju ture, okrijepe i odmora, pakiranje i polazak za Osijek, istom cestovnom trasom, koja se koristila u dolasku.

Dolazak u Osijek, u večernjim satima.

UPLATE:    Ireni  Petranović

PRIJAVE:

Irena Petranović , tel. 095-90-62-481. e-mail: irena.petranovic@xnet.hr

Darko  Prusina ,   tel. 099-79-68-063. e-mail: d.benjaminus@gmail.com

VAŽNO!

NAPOMENA:

Svi zainteresirani za sudjelovanje u izletu, u organizaciji PD ZANATLIJA Osijek, prilikom prijave-upisa u popis sudionika, OBVEZNO predočiti člansku iskaznicu sa uplaćenom članarinom za tekuću planinarsku godinu, te uplatiti najmanje pola iznosa od predviđene kotizacije (=190,00 Kuna)

Svi prijavljeni za sudjelovanje u izletu, mogu isti otkazati, najkasnije 21 dan prije same realizacije izleta, odnosno , unutar toga roka, ako postoje opravdani razlozi ( smrtni slučaj, rođenje djeteta, bolest i sl. ) za odustajanjem, kada će se izvršiti povrat novca.

Također, za slučaj možebitnog otkaza sudjelovanja u izletu, unutar 21 dana do realizacije istog, povrat predujma će se izvršiti, isključivo , ako sudionik pronađe zamjenu, i na taj način kompenzira svoje sudjelovanje.

U protivnom , povrat predujma se neće izvršiti.

Kod upisa-prijave zainteresiranih sudionika OBVEZNO prijavu potpisati , i navesti kontakt broj telefona , mail adresu i sl. !

Za organizatora  PD ZANATLIJA Osijek:

Darko  Prusina

Google Photo