« All Events

Julijske alpe: Prisojnik

3 kolovoza 08:00 - 5 kolovoza 17:00

J U L I J S K E A L P E

PRISOJNIK – 2547 m/nm ( Kopiščarjevom poti )
SLEMENOVA ŠPICA – 1909 m/nm ( Dolina Tamar -Planica )

02.08.-04.08.2019. godine

– cijena prijevoza: =390,00 kuna ( na bazi 31 sudionika );
– cijena noćenja:
1) Erjavčeva koča na Vršiču – 1525 m/nm , 2 noćenja x 10 € ( skupno ležišče );
2) Poštarski dom na Vršiču – 1688 m/nm , 2 noćenja x 13 € ( skupno ležišče ),
– plaća se i turistička taksa, cca =2 €
– ponuda hrane i pića u oba doma, moguće je dogovoriti, između ostaloga i polupansion, u Erjavčevoj koči =21 €

P O L A Z A K:

02.08.2019. godine ( PETAK ), u 15 h kod SPARA ( ex: BILLA ), auto-cestom OSIJEK-autocestom-ZAGREB-autocestom-BREGANA-autocestom-LJUBLJANA-autocestom – JESENICE- državnom ( lokalnom ) cestom-KRANJSKA GORA-državnom ( lokalnom ) cestom-VRŠIČ , prijevoj – Erjavčeva koča na Vršiču ( parking kod Doma )-NOĆENJE.

Noćenje:

– GRUPA – I – noći u Erjavčevoj koči na Vršiču,
– GRUPA – II – noći u Poštarskom domu na Vršiču.

T U R E:

03.08.2019. godine ( S U B O T A )

GRUPA – I

OPCIJE :

– Erjavčeva koča – Koča pri izviru Soče , cca 2 h. ( povratak istom trasom )
– Erjavčeva koča – Koča na Gozdu , cca 1 h – Ruska kapelica 0,30 h ( povratak istom trasom )
L A G A N E T U R E !!! N o ć e nj e !!!
Korištenje naprtnjače za jednodnevne ture u planinama!

GRUPA – II OBVEZNO KORIŠTENJE OPREME ZA USPONE PO FERATAMA !!!

Poštarski dom na Vršiču – Prisojnik , 2547 m/nm ( Kopiščarjevom poti , kroz PREDNJE OKNO , cca 4 h – silazak po južnoj-tzv. VIA NORMALE poti – cca 3 h.

N o ć e nj e !!!

Zahtjevna cjelodnevna tura, sa obveznom uporabom opreme za uspone po feratama , uz korištenje lakših naprtnjača za jednodnevnu turu !!!

TEŽINA USPONA: – uspon je osiguran do okna sa 374 klina, 279 metara sigurnosne sajle, i dalje prema vrhu još 124 klina i 109 m sigurnosne sajle .

04.08.2019. godine ( N E D J E LJ A )

GRUPA – I i GRUPA – II ZAJEDNIČKA TURA:

Erjavčeva koča na Vršiču ( Poštarski dom na Vršiču ) – Slemenova špica 1909 m/nm , cca 1,30 h – Planinski dom Tamar 1108 m/nm , u dolini Tamar, cca 2,30 h – Planica – parking , cca 0,40 h.

Svi sudionici izleta, koji ne budu bili zainteresirani za nedjeljnu turu, imaju transfer autobusom od Vršiča do Planice u dolini Tamar!!!

Po okončanju ture, okrijepe i odmora, pakiranje i polazak za Osijek, istom cestovnom trasom , koja se koristila u dolasku!
Dolazak u Osijek, u večernjim satima.

U P L A T E: Ireni Petranović

P R I J A V E: Irena Petranović , tel. 095-90-62-481.
e-mail: irena.petranovic@xnet.hr

Darko Prusina , tel. 099-79-68-063.
e-mail: d.benjaminus@gmail.com

V A Ž N O !!!
NAPOMENA:

Svi zainteresirani za sudjelovanje u izletu, u organizaciji PD ZANATLIJA Osijek, prilikom prijave-upisa u popis sudionika, OBVEZNO predočiti člansku iskaznicu sa uplaćenom članarinom za tekuću planinarsku godinu, te uplatiti najmanje pola iznosa od predviđene kotizacije (=190,00 Kuna)!
Svi prijavljeni za sudjelovanje u izletu, mogu isti otkazati, najkasnije 21 dan prije same realizacije izleta, odnosno , unutar toga roka, ako postoje opravdani razlozi ( smrtni slučaj, rođenje djeteta, bolest i sl. ) za odustajanjem, kada će se izvršiti povrat novca.

Također, za slučaj možebitnog otkaza sudjelovanja u izletu, unutar 21 dana do realizacije istog, povrat predujma će se izvršiti, isključivo , ako sudionik pronađe zamjenu, i na taj način kompenzira svoje sudjelovanje!!!

U protivnom , povrat predujma se neće izvršiti !!!

Kod upisa-prijave zainteresiranih sudionika OBVEZNO prijavu potpisati , i navesti kontakt broj telefona , mail adresu i sl. !

Za organizatora PD ZANATLIJA Osijek:

Google Photo

Darko Prusina