Martinje u Kutjevu

studeni 29, 2018 Jela Knežević No comments exist

11.studenog 2018. godine u 7 sati krenuli smo, nas 41 najhrabrijih planinara ( Alibaba i 40 junaka ), iz Osijeka na avanturu “Martinje u Kutjevu”. Na putu nam se ispriječilo Našice u kojem smo popili, neki prvu, jutarnju kavu i počastili se burekom, a pridružio nam se i još jedan član. U Kutjevo smo stigli u 9 sati i odmah se uputili na Trg graševine gdje je domaćinsko planinarsko društvo HPD “Vidim” uz pomoć TZ Kutjevo organiziralo doručak, tople napitke, a prije organiziranog odlaska na planinarske staze i pozdravni govor. Rekordan broj posjetitelja, čak oko 2500 planinara, zaljubljenika u prirodu i plodove prirode rasporedilo se na planinarskim stazama, a nemalo nas i na pješačku koja je vodila put vinograda i vinskih podruma uz obavezne degustacije. Planinarenje smo završili u vinogradu Antuna Korena koji nam je uz pomoć kuharske palice Đure Conjara pripremio ručak, grah i čobanac, a rado je, baš kao pravi domaćin, umornim planinarkama dijelio i tople zagrljaje. Po povratku na Trg graševine dočekala nas je prava veselica-pjesma, ples, smijeh, vesele priče. Domaćini su pripremili vola na ražnju, nudila se vožnja kočijom, a u zraku su se miješali mirisi raznovrsne gastro ponude. Svega u izobilju, a najviše dobrog raspoloženja u kojem smo u 19 sati puni dojmova krenuli ka našem autobusu i vozaču Beri, a potom sigurnom vožnjom prema Osijeku. Hvala svim sudionicima.

Planinarka Irena Petranović

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *