Đorđe Balić: MOJIH 40 GODINA PLANINARENJA

studeni 26, 2018 Ksenija Vilić No comments exist

20.11.2018.g. naš počasni član, Dorđe  Balić obilježio je 40 godina planinarskih aktivnosti.
Đorđe nam je  prikazao kronološki pregled svojih aktivnosti tijekom proteklih četiri desetljeća.

U prebogatoj povijesti nije bilo mjesta za nabrojati sve izlete pa je istaknuo najznačajnije tj. one aktivnosti koje su ostavile najdublji trag i zadovoljstvo u njegovim  sjećanjima: od motivacijskog susreta sa Zlatkom Lončarićem Loncem, također legendom osječkog planinarstva do legendarnog uspona na Triglav odmah u prvoj planinarskoj 1978. godini. Posebno se rado Đorđe prisjetio godina u kojima je bio tajnik i predsjednik Društva, te aktivnosti kojima je obilježio svoje mandate:

• Partizanski marš u transverzalu „Partizanski marš vrhovima Papuka“ pa u obilaznicu „Vrhovima Papuka“
  • Kupovina BUS-a, radne akcije u Aljmašu i kupovina zemljišta u Batini
  • Marševi sa 300 do 500 planinara, putovanja vlakom, busevima, noćenja u školama
  • Prva putovanja BUS-om po Europi: Francuska, Poljska, Španjolska, Slovačka
  • Triglav, prvi masovan izlet – 54 planinara, 30% prvi put, 30% patike, od 6-58 godina života
  • Mt Blanc
  • Višednevni izlet Slovačka/Poljska
  • Prve planinarske škole
  • Pravilnik o priznanjima
  • Sajmovi rabljene planinarske i sky opreme
  • Brdo u Drven parku
  • Prijateljstvo s Visočanima
  • Prva dva izleta nakon rata Aršanj i Žumberak & Ljubić

Jednako je Đorđe ponosan na brojne planinarske prijatelje koje je stekao u planinarima, ali i brojne koje je sam doveo. Izlaganje je nastavio pregledom svoga djelovanja u slavonskom planinarstvu, planinarskoj literaturi te priznanjima koja je zaslužio.

Đorđeva završna riječ  objedinila je  lijepe uspomene na mnogo lijepa mjesta,  mnoge dobre prijatelje i njegovu sada već legendarnu umotvorinu:

UMOR NESTAJE,  ZADOVOLJSTVO OSTAJE.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *